Warto wiedzieć Włącz/wyłącz wyszukiwarkę lotów


 
Warto wiedzieć Czym dojechać na lotnisko?

Podróżujący zastanawiają się jak i czym najlepiej dojechać na lotnisko. Parkingi na wielu lotniskach są płatne. Radzimy zrezygnować z samochodu i wybrać komunikację miejską lub taksówkę. Na większości lotnisk są specjalne busy, kursujące z lotniska np. na dworzec główny w danym mieście. Widzimy coraz więcej nowych, prywatnych przewoźników zabierających przyjezdnych do ściśle określonych miejsc.

Czym jest strefa wolnocłowa?

Strefa wolnocłowa to miejsce do składowania towarów bez ponoszenia opłat celnych. Produkty w strefie wolnocłowej są zwolnione z podatku akcyzowego, VAT, oraz cła. Zakupy tam mogą robić tylko osoby podróżujące, jest to dla nich możliwość zakupu tańszych kosmetyków czy alkoholu.

Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa na lotniskach?

Od 6 listopada 2006 roku obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa osób podróżujących. Zostały one wprowadzone po pojawiających się wśród grup terrorystycznych materiałów wybuchowych przewożonych w płynach. Przewożenie płynów w bagażu podręcznym i w bagażu głównym jest ściśle określone. Płyny muszą znajdować się w pojemnikach, których pojemność nie przekracza 100 ml. Wszystkie pojemniki muszą być zapakowane w jedną torbę, której pojemność nie przekracza 1 litra. Wymiary torby to 22cm na 15cm. Zabezpieczone muszą być wszystkie substancje płynne: woda, różnego rodzaju napoje, zupy, syropy, pasty, żele nawet spraye.

Dokumenty, które trzeba mieć ze sobą na lotnisku:

Na odprawie biletowo-bagażowej okazywany jest dowód osobisty. Dane w dowodzie muszą być zgodne z danymi znajdującymi się na bilecie. Dowód osobisty upoważnia nas do podróży po terenie Unii Europejskiej. Do dalszej podróży konieczny jest paszport, który musi być waży, przez co najmniej 6 miesięcy licząc od dnia rozpoczęcia podróży, zachowany w dobrym stanie, musi umożliwiać jasne stwierdzenie tożsamości podróżującego . Na lotnisku należy mieć ze sobą bilet lotniczy lub numer rezerwacji przy zakupie biletu online (alfanumeryczny kod rezerwacyjny przesyłany na maila zaraz po dokonaniu rezerwacji). W kodzie umieszczone są wszystkie informacje odnoście lotu i tożsamości osoby, która zakupiła bilet. W przypadku podróży do Australii, Kanady, USA, Rosji, Chin i na Kubę podróżujący muszą posiadać wizę, czyli pisemne zezwolenie na wjazd na teren państwa wystawiane przez przedstawicielstwo konsularne.


Ten serwis używa Ciasteczek Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
lecetaniej.pl  © 2017