Promocyjne wyloty z lotniska: Szczecin - Goleniów Włącz/wyłącz wyszukiwarkę lotówLotnisko
Źródło: Wikipedia
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność jest oddalony od centrum Szczecina ponad 30 kilometrów.

Lotnisko położone jest przy drodze krajowej nr.6. Jest wiele możliwości dojazdu na lotnisko kursuje m.in. PKP pociąg bezpośredni ze Szczecina do Goleniowa, pociąg kursuje, co godzinę. Na lotnisko możemy dojechać również mikrobusami LOT, które wyjeżdżają z ulicy Wyzwolenia 17, 80 minut przed lotem.

Tak jak większość lotnisk w Polsce lotnisko w Szczecinie zaczynało, jako wojskowe. Powstało na przełomie 1953- 1956 roku. Dopiero w 1967 na lotnisku wyodrębniono część, która miała służyć lotom dla cywili. Lotnisko Szczecin- Goleniów zaczęło się rozwijać w 1998 roku. W tym roku wykonano remont drogi startowej. Rok później przebudowano instalacje energetyczną. W 2001 roku oddano do użytku terminal, w 2004 rozpoczęła się budowa nowej wieży kontroli lotów. W 2006 oddano przebudowany i ulepszony terminal lotów. Lotnisko cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie.

Ze Szczecina kursują linie Wizzair oraz Ryanair, które wylatują m.in. do Oslo, Stavanger, Bristol, Edynburg, Londyn, Liverpool, Dublin.

Na nowoczesnym terminalu znajdują się restauracje, kawiarnie, poczekalnia, apteka oraz kaplica. Znajduje się tu również kilka firm, które wypożyczają samochody m.in. Avis, Herts, Sixt, Europcar. Możemy tu skorzystać z usług biura podróży Around The World Travel. Dla oczekujących wybudowany został piękny taras, z którego można podziwiać przylatujące i odlatujące samoloty i oczekiwać na najbliższych.

Nie znaleziono promocji.

Ten serwis używa Ciasteczek Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
lecetaniej.pl  © 2017