Promocyjne wyloty z lotniska: Poznań - Ławica Włącz/wyłącz wyszukiwarkę lotówLotnisko
Źródło: Wikipedia
Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego położony jest jedynie 7 kilometrów od centrum miasta.

Na lotnisko zawiozą nas autobusy linii 48, 59, L oraz linia nocna 242. W planach jest dodanie nowej linii tramwajowej, dzięki której poróżni nie będą musieli stać w korkach.

Port lotniczy w Poznaniu miał swoje początki już w 1913 roku. Początkowo służył, jako wojskowe lotnisko pruskie, na którym w czasie pierwszej wojny światowej znajdowała się szkoła pilotów. Składowano tu również sprzęt lotniczy oraz naprawiano samoloty. W 1921 roku wystartowały z lotniska w Poznaniu pierwsze samoloty do Warszawy i Gdańska. Status międzynarodowego lotniska otrzymało w 1993 roku. Jedna z części lotniska użytkowana była przez wojsko aż do 2009 roku. W chwili obecnej lotnisko posiada oddany w 2001 roku piękny nowy terminal. Port w Poznaniu wciąż się rozwija i powiększa swoje inwestycje.

Z poznańskiego lotniska wylatują przewoźnicy Ryanair oraz Wizzar tymi liniami dostaniemy się m.in. do Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Francji, Skandynawii, Niemiec oraz Chorwacji.

Dobudowany w 2001 roku terminal jest dwu poziomowy. Na parterze, czyli w strefie tzw. ogólnodostępnej znajdują się restauracje, punkty informacyjne, bankomaty, kantory wymiany walut, sklepy, a nawet kaplica. Na pierwszym piętrze znajduje się potrzebna restauracja z tarasem widokowym. Znajduje się tu również strefa bezcłowa gdzie można zrobić tańsze zakupy. Terminal jest znakomicie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Nie znaleziono promocji.

Ten serwis używa Ciasteczek Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
lecetaniej.pl  © 2017