Promocyjne wyloty z lotniska: Łódź - Lublinek Włącz/wyłącz wyszukiwarkę lotówLotnisko
Źródło: Wikipedia
Port lotniczy Łódź im. Stanisław Reymonta znajduje się jedyne 6 kilometrów od centrum Łodzi.

Port lotniczy Łódź im. Stanisław Reymonta znajduje się jedyne 6 kilometrów od centrum Łodzi. W chwili obecnej na lotnisko można dostać się liniami autobusów 55 oraz 56. Kursują również prywatni przewoźnicy firma Airport Bus. W najbliższych planach jest wybudowanie linii kolejowej, która umożliwiałaby połączenie lotniska z dworcem Łódź Kaliska.

Lotnisko swoje początki ma już w 1925 roku. Moment kluczowy dla rozwoju lotniska to rok, 1994 w którym rozpoczęła się jego modernizacja. W 2012 roku do użytku został oddany nowy terminal i cały ruch pasażerski został przeniesiony do niego. Do tej pory lotnisko posiadało dwa stare terminale, w których na jednym odprowadzane były tanie linie lotnicze i samoloty czarterowe, a na drugim powszechne loty np. przewoźnika LOT.

Łódzkie lotnisko obsługuje zazwyczaj linie Ryanair, SAS oraz samoloty czarterowe. Dzięki przewoźnikowi Ryanair dolecimy do Bristolu, Mediolanu, Oslo, Nottingham, Edynburg. Liverpool, Londyn, Dublin.

Nowy terminal jest odpowiednio wyposażony w potrzebne podróżującym punkty obsługi. Znajdziemy tu m.in. informacje turystyczną, restauracje, toalety, strefę bezcłowych zakupów, bankomaty, kantor wymiany walut znajdziemy tu również kilka wypożyczalni samochodowych.

Nie znaleziono promocji.

Ten serwis używa Ciasteczek Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
lecetaniej.pl  © 2017