Promocyjne wyloty z lotniska: Bydgoszcz - Szwederowo Włącz/wyłącz wyszukiwarkę lotówLotnisko
Źródło: Wikipedia
Lotnisko w Bydgoszczy, oddalone jest jedynie trzy kilometry od centrum miasta.

Oprócz prywatnego samochodu czy taksówki na lotnisko można dostać się linią autobusów nr. 80, która codziennie kursuje na lotnisko. Port posiada bardzo długą historię swoje początki miał już za czasów I wojny światowej. Początkowo służył armii niemieckiej, od momentu przyjęcia traktatu wersalskiego lotnisko zaczęło służyć państwu polskiemu. Loty cywilne na lotnisku w Bydgoszczy rozpoczęły się w 1929 roku, kiedy LOT wypuścił pierwsze połączenia z Bydgoszczy do Warszawy, Poznania i Gdańska. Lotnisko funkcjonowało do 1933 roku. Kolejne uruchomienie portu w Bydgoszczy nastąpiło w 1992 roku. Lotnisko regionalne zostało Narodowym Portem Lotniczym. W 2004 roku został oddany to użytku nowo wybudowany, nowoczesny terminal. W związku, z czym znacznie zwiększyła się przepustowość lotniska.

Z lotniska w Bydgoszczy najczęściej odlatują samoloty przewoźnika Ryanair do takich miast jak Weeze, Barcelona, Dublin, Glasgow, Londyn.

Na terenie lotniska znajduje się poczekalnia, kawiarnia i bar. Na piętrze są bankomaty oraz kantor wymiany walut. Można tu skorzystać z usług Poczty Polskiej oraz wynająć samochód od trzech firm przewozowych. W najbliższych planach jest powiększenie hali odlotu, powstanie strefy wolnocłowej, przebudowa pasa startowego oraz budowa terminalu cargo.

Nie znaleziono promocji.

Ten serwis używa Ciasteczek Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
lecetaniej.pl  © 2017