Promocje linii lotniczych - LOT Włącz/wyłącz wyszukiwarkę lotówPolskie Linie Lotnicze LOT to jeden z najdłużej działających przewoźników na światowym rynku lotniczym.

Są głównym polskim operatorem lotniczym. Działa w branży lotniczej od stycznia 1929 roku. Linie powstały w wyniku połączenia wszystkich przewoźników działających na terenie kraju w tamtym okresie. Pierwszymi samolotami PLL LOT były Junkers F13 i Fokker F.VIIa/1m. Pierwszy międzynarodowy lot odbył się 1 kwietnia 1930 roku na trasie Warszawa – Bukareszt. Godłem PLL LOT od 1931 roku jest „żuraw”. W czasie II wojny światowej LOT zawiesił działalność, wznowił ją w 1945 roku - na trasach krajowych w kwietniu, a na międzynarodowych w maju. Od listopada 1992 roku LOT jest spółką akcyjną. Od października 2003 roku polskie linie są członkiem sojuszu lotniczego Star Alliance. LOT jest jedną z najlepszych linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej, co potwierdzają liczne nagrody przyznawane przez wiodące wydawnictwa branżowe. Główną bazą linii jest port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Nie znaleziono promocji.
Ten serwis używa Ciasteczek Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
lecetaniej.pl  © 2017