Jak kupić bilet lotniczy bez wychodzenia z domu Włącz/wyłącz wyszukiwarkę lotów


 
Zakupy online Serwis umożliwia wyszukanie, porównanie ofert i rezerwację biletu lotniczego bez wychodzenia z domu. W ofercie bilety na tanie oraz regularne linie lotnicze i loty czarterowe.

Rezerwacji biletu można dokonać przez:
1. panel wyszukiwawczy
2. odnośnik z wybraną promocją

Pierwszy sposób składa się z 4 etapów:
  • Wyszukanie połączenia lotniczego
  • Rezerwacja biletu online
  • Wybranie opcji dodatkowych i sposobu płatności za bilet
  • Potwierdzenie dokonania płatności za bilet

Wyszukanie połączenia

W pola "Wylot z" i "Przylot do" wpisujemy nazwy miast lub kody lotnisk (np. WAW). Funkcję autouzupełniania sprawi, że system automatycznie uzupełni pola lub wyświetli listę miast do wybrania po wpisaniu 3 liter. Przycisk "mapa" otwiera interaktywną mapę świata, w ten sposób również można wybrać miasta. Określamy typ lotu (w jedną czy obie strony) i wybieramy daty wylotu i przylotu za pomocą przycisku kalendarza. Wpisujemy wiek pasażerów. Kliknięcie przycisku "Sprawdź" rozpocznie przeszukiwanie bazy połączeń lotniczych i wyświetli wyniki, które spełniają podane kryteria.

Rezerwacja biletu lotniczego

Wyświetlone połączenia posiadają przycisk "Rezerwuj", klikamy w niego przy locie, który wybieramy. Wyświetlą nam się informacje o podróży: cena biletów, trasa i ewentualne przesiadki. W tym miejscu wpisujemy szczegółowe dane podróżujących..
Uwaga. Przy rezerwacji biletów nie używamy polskich znaków diakrytycznych: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż, ł. Imię i nazwisko, wpisujemy bez polskich znaków. Tak wpisane imię i nazwisko na bilecie jest akceptowane przez wszystkie linie lotnicze.

Wybranie opcji dodatkowych i sposobu płatności za bilet

Przy zakupie biletu online można wykupić opcje dodatkowe, np. ubezpieczenie lub rodzaj posiłku serwowanego na pokładzie. Dostępne opcje są zależne od rodzaju lotu. W tym miejscu wybieramy sposób płatności - karta płatnicza lub przelew.

Potwierdzenie dokonania płatności za bilet

Wprowadzamy do systemu dane osoby wpłacającej (nie musi to być pasażer). Prosimy dokładnie wpisać dane i sprawdzić ich poprawność, w tym dane kontaktowe: adres e-mail i numer telefonu, które wykorzystywane są przez Telefoniczne Centrum Obsługi w celu kontaktu z pasażerami. Jeśli płatnik chce otrzymać fakturę VAT, należy zaznaczyć odpowiednią opcję.


Rezerwacja poprzez odnośnik z konkretną promocją.

Druga metoda rezerwacji biletu to wybranie interesującego lotu z listy promocji, która może być uporządkowana wg różnych kryteriów np. wylotów z poszczególnych miast, popularnych kierunków wybieranych przez podróżujących czy lotów konkretnego przewoźnika. Po wejściu w szczegóły wybranej oferty postępujemy tak jak w pierwszym przypadku.


Ten serwis używa Ciasteczek Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
lecetaniej.pl  © 2017